Obawy powiązane z automatycznymi skrzyniami biegów to obawy wielu nie oczytanych kierowców są one powszechnymi w krajach, w których najpopularniejszymi autami są konstrukcje tanie z małą ilością dodatków. Takie samochody mają manualną skrzynię i silnik wysokoprężny oparty na łańcuchu. Rzecz jasna silnik ten może być doładowany, ale bardzo często jest to motor wolnossący, czyli silnik atmosferyczny. Taki samochód wymaga jedynie lania paliwa do baku i kontroli poziomu oleju. Dodatkowo trzeba się też pilnować, bo olej w jego przypadku trzeba wymienić po przejechaniu dziesięciu tysięcy kilometrów i nie później niż w okolicy piętnastu tysiącach kilometrów.

Eksploatujący tego typu auta, które nazywano też samochodami nieśmiertelnymi dość często nawet nie zaglądają do mechanizmów manualnej skrzyni biegów. bo w jej przypadku wymiana oleju przekładniowego jest normalną sprawą, ale w przypadku aut o podwyższonej trwałości inżynierowie się napracowali. Mowa tu o skrzyni manualnej, która wytrzyma dość długo bez tego optymalnego smarowania i o blachach nadwozia galwanizowanych z dwóch stron jednocześnie.

Opcje tego typu zniknęły z rynku niemal trzy dekady temu, ale istotnym jest to, że te nieśmiertelne modele aut nadal jeżdżą i często widać je na ulicach, ale inne auta wyprodukowane w tych samych lat padły ofiarą tego braku dbałości. Jeśli były to pojazdy z automatycznymi skrzyniami biegów i trafiały w ręce kogoś, kto eksploatował nieśmiertelny diesel, to osoba ta spóźniała się z wymianą oleju w automatycznej skrzyni biegów i to znacząco, czyli ta osoba przejechała tym autem sto tysięcy kilometrów i zmieniła olej w skrzyni za późno i to aż o te kilka razy tylko po to by trochę zaoszczędzić. Rzecz jasna potem takie osoby nie dbające mówią na prawo i lewo o tym, że automaty się jedynie psują i większa ilość kierowców potem jest tego samego zdania. Mit tego typu nie utrzyma się na zawsze, bo są też i osoby sumienne, które dbają o automatyczne skrzynie biegów i co najważniejsze robią autami z takimi skrzyniami spore przebiegi i to właśnie dzięki tym osobom bronią się pewne modele aut z automatami.

Chcesz się zapisać na wymianę oleju?

Zadzwoń lub napisz i umów wizytę w Auto Gaz Bocian